W ogrodzie  |  Właściwe miejsca i łatwość zakupu  |  Przykrywamy rośliny na zimę  |  W ogrodzie i na zakupach  |  Kontakt

Przykrywamy rośliny na zimę

Przykrywamy rośliny na zimę

Zabezpieczając pewne rośliny ogrodowe przed trudnym okresem zimowym warto pamiętać o kilku lub kilkunastu podstawowych elementach przyczyniających się do właściwego stanu rzeczy.

I tak na przykład w przypadku roślin okrywowych każdy ogrodnik powinien pamiętać o pozostawieniu im dopływu światła słonecznego. W tym też celu wskazane jest odwiedzenie miejsca, jakim jest centrum ogrodnicze i dobranie właściwego materiału służącego za materiał okrywowy rośliny. Wybierając materiał należy pamiętać żeby wybrać taki, który nie będzie chłonął nazbyt dużej ilości wilgoci. Cały proces okrywania roślin powinniśmy rozpocząć wraz z nadejściem pierwszych nocnych przymrozków.

Tego rodzaju działanie zapewnia możliwość przyzwyczajenia się rośliny do niższych temperatur. W przypadku braku możliwości dokonania zakupu właściwego materiału w centrum można skorzystać z propozycji udostępnianej przez hurtownie ogrodnicze.
Copyright © 2012 Nasz ogród.